Edyta Kocyk w sesji plenarnej ?Kobiety tworzą innowacje?

Współzałożycielka SiDLY i laureatka VI edycji konkursu „Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku” miała zaszczyt uczestniczyć w III sesji plenarnej „Kobiety tworzą innowacje? jako jedyna przedstawicielka firmy zajmującej się telemedycyną i konstruowaniem innowacyjnych urządzeń do teleopieki.

30 czerwca w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja „Lean in STEM Jak wspierać kobiety w nauce i technologii” zorganizowana przez CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy – Biankę Siwińską. Konferencja dotyczyła istoty kształcenia STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) oraz zmian cywilizacyjnych związanych z coraz większą aktywnością kobiet na kierunkach technicznych i ścisłych.

Partnerem konferencji była między innymi Ambasada USA. Key note speech wygłosił gość specjalny – Andrea Jones z agencji kosmicznej NASA, odpowiedzialna za projekty wspierające młodych ludzi, a w szczególności kobiety, w zainteresowaniach związanych z naukami ścisłymi.

Wśród zaproszonych do panelu „Kobiety tworzą innowacje”, oprócz Edyty Kocyk, były również Daria Tataj – CEO Tataj Innovation, Katarzyna Walczyk – prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators oraz Marta Duvall – prezeska Sieć Kobiet Nauki. Prowadzącą była profesor Anna Rogut – Przewodnicząca Rady NCBR – Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Konferencja była doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między innymi na temat wspierania polskich innowacyjnych firm na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w USA. SiDLY, jako młoda firma technologiczna, otrzymała wiele wskazówek, które z pewnością zamierza wykorzystać przy ekspansji międzynarodowej. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i słowa wsparcia, jakie otrzymaliśmy podczas konferencji.

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.