Sidly w Gminie Witkowo

Witkowo dołączyło do grona samorządów objętych sytemem teleopieki SiDLY!

Jest nam niezmiernie miło, że Miasto i Gmina Witkowo dołączyło do szerokiego grona samorządów, które czerpią radość z misji i wartości, jakie niesie system teleopieki.

Projekt pt. „Zwiększamy dostępność do usług opiekuńczych w Witkowie” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, realizowany jest przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Witkowie.

W dniu 29.08.2019 odbyło się spotkanie informacyjne skierowane do Władz Miasta i Gminy Witkowo oraz Podopiecznych projektu. Nastąpiło uroczyste przekazanie 32 opasek telemedycznych dla wszystkich uczestników projektu Klubu Seniora. Użytkownikami opasek SiDLY zostały osoby starsze, wspierane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Witkowie.

Opaska telemedyczna posiada przycisk SOS, który zapewnia dwustronną komunikację głosową z 3 opiekunami. Umożliwia stałe monitorowanie parametrów życiowych Użytkownika. Dodatkowo, urządzenie jest w stanie zlokalizować miejsce pobytu Użytkownika wykorzystując GPS. Opiekun otrzymuje automatycznie informację o wykryciu omdlenia, upadku w sytuacji utraty przytomności, co zwiększa szanse na szybsze podjęcie reakcji i wezwanie służb ratunkowych.

Sidly w Gminie Witkowo

Źródło: Miasto i Gmina Witkowo

Jesteśmy pełni nadziei i optymizmu, że prowadzona przez nas zdalna opieka senioralna pozwoli wszystkim Podopiecznym w pełni cieszyć się zdrowiem i zapewni całkowitą swobodę w codziennym funkcjonowaniu. Teleopieka SiDLY tworzy komfortowe warunki dla monitorowania stanu zdrowia Seniorów oraz zapewnienia im bezpieczeństwa przez najbliższą rodzinę i opiekunów.

Dziękujemy Władzom Witkowa za zaufanie!

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkie Samorządy i Podmioty zainteresowane wdrożeniem:

Tel. +48 725 144 720 – michal.pizon@sidly.org – Michał Pizon – Współzałożyciel SiDLY
Tel. +48 887 770 682 – agnieszka.staskiewicz@sidly.org – Agnieszka Staśkiewicz – Account Manager

 

 

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.