W czasie pandemii należy podejmować śmiałe decyzje! Wągrowiec wdraża z SiDLY teleopiekę dla swoich mieszkańców.

Pandemia jest czasem sprawdzianu dla systemu opieki zdrowotnej, biznesu oraz? skuteczności samorządów. Ci, którzy w trudnych czasach podejmują śmiałe decyzje i stawiają na rozwój, po kryzysie stają się mocniejsi. Jarosław Berent, Burmistrz Miasta Wągrowca podjął taką decyzję by objąć mieszkańców miasta teleopieką.

16 czerwca w Wągrowcu została podpisana umowa między Jarosławem Berentem, Burmistrzem Miasta Wągrowca oraz Edytą Kocyk, Prezesem SiDLY. Zgodnie z jej zapisami już niebawem 50 mieszkańców miasta zostanie włączonych w pilotażowy projekt teleopieki. Seniorzy otrzymają opaskę telemedyczną oraz zostaną objęci całodobową opieką centrum telemedycznego i ratowników w nim pracujących. 

Jak działa teleopieka?

?Opaska telemedyczna jest wyposażone w przycisk SOS, za pomocą którego senior ma możliwość wezwania pomocy, kiedy gorzej się poczuje? wyjaśniał funkcjonowanie systemu teleopieki Mateusz Fedorowicz, Dyrektor ds. rozwoju teleopieki w SiDLY podczas spotkania z władzami Wągrowca oraz seniorami. ?Urządzenie monitoruje parametry życiowe, a w momencie gdy dojdzie do upadku, omdlenia czy innej sytuacji zagrażającej jego życiu automatycznie wzywa pomoc. Pacjent otrzyma ją niezależnie od tego, gdzie się znajduje, gdyż opaska wyposażona jest w system lokalizacji GPS?.

50 kolejnych samorządów działa w czasie pandemii

Przykład Wągrowca nie jest osamotniony. Tylko od momentu wybuchu epidemii, podobną decyzję podjęło aż 50 innych samorządów z całej Polski. W 36 z nich już działa system teleopieki SiDLY. To właśnie utrudniony dostęp do opieki medycznej oraz szczególne narażenie seniorów i ich opiekunów na zakażenie COVID-19 motywuje wielu samorządowców do podjęcia działań. Podczas gdy wiele samorządów czeka –  są pionierzy, którzy proponują swoim mieszkańcom nowoczesne metody opieki i prewencji.

Odpowiedź na potrzeby seniorów i? oszczędności.

Wdrożenie systemu SiDLY to nie tylko odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Ta decyzja niesie za sobą również oszczędności budżetowe. Teleopieka pozwala zapobiegać lub reagować w ekspresowym tempie na upadki czy inne groźne dla życia i sprawności seniorów zdarzenia. Objęcie teleopieką pacjenta przez rok czasu to koszt ok 10 krotnie niższy niż np. skierowanie go do specjalistycznej opieki instytucjonalnej po poważnym zdarzeniu. To także lepsze zarządzanie ludźmi – zwłaszcza, kiedy obserwujemy brak opiekunów i personelu w szpitalach czy miejskich ośrodkach pomocy społecznej.

Zapraszamy do kontaktu

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkie samorządy oraz instytucje zainteresowane wdrożeniem teleopieki na swoim terytorium. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, także w kwestii pozyskania zewnętrznego finansowania.

 

Mateusz Fedorowicz                                                                                                  

Dyrektor ds. Rozwoju Teleopieki

+48 603 441 507

mateusz.fedorowicz@sidly.org

 

`Agnieszka Staśkiewicz

Dyrektor ds. Rozwoju Teleopieki

+48 887 770 682

agnieszka.staskiewicz@sidly.org

 

Więcej informacji na temat wdrożenia w Wągrowcu można odnaleźć w relacji wideo dostępnej TUTAJ.

 

ZDJĘCIA:

źródło: https://www.wagrowiec.eu 

       

 

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.