Teleopieka wkracza do debaty nt. rozwoju Mazowsza.

W październiku br., założycielka SiDLY, Edyta Kocyk, była prelegentką 9. Forum Rozwoju Mazowsza.

Jako inicjatorka działań teleopiekuńczych w wielu samorządach podzieliła się swoim doświadczeniem we wdrażaniu nowego modelu opieki senioralnej i przede wszystkim wskazała na możliwości, jakie niesie zastosowanie teleopieki na szeroką skalę również na Mazowszu.

Zespół SiDLY w bieżącym roku objął swoim systemem teleopiekuńczym wiele samorządów w tym kilkuset użytkowników, zaś łącznie kilka tysięcy seniorów w Europie. Miesięcznie systemem SiDLY wykonywanych jest ok 120 000 badań. Polska technologia SiDLY rozwijana od 4 lat stała się efektywnym narzędzie umożliwiającym realizację polityki senioralnej w samorządach- co zostało dostrzeżone przez organizatorów Forum Mazowsza. Edyta Kocyk, jako CEO oraz współzałożycielka SiDLY, została poproszona o podzielenie się swoimi doświadczeniami wdrożeniowymi, wyzwaniami oraz wskazanie trendów światowych, które w największym stopniu mogą wpłynąć na jakość życia mieszkańców Mazowsza. Istotnym aspektem w kontekście rozmowy była możliwość finansowania przez jednostki samorządowe wdrożeń systemów teleopieki, m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych.

Panel Smartcare, czyli jak dbać o zdrowie i jakość życia mieszkańców? zgromadził szerokie audytorium, oraz inspirujących prelegentów.

Obok CEO SiDLY, w panelu udział wzięli m.in.: prof. nadzw. dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr H. Skarżyński Dyrektor ds. nauki i rozwoju w Instytucie Narządów Zmysłów i Zastępca Kierownika Zakładu Teleaudiologii i Badań Przesiewowych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, Marcin Kulicki Prezes Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, dr hab. Anna Boguszewska-Chachulska Prezes Zarządu Genomed, Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Serdecznie zapraszamy samorządy i jednostki realizujące opiekę senioralną do współpracy i skorzystania z możliwości sfinansowania wdrożenia systemu opasek telemedycznych. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.sidly-care.eu, oraz kontaktu z nami.

+48 725 144 720 – Michał Pizon, Współzałożyciel, Wiceprezes zarządu
+48 603 611 915 – Marzena Buczyńska, Dyrektor ds. Rozwoju

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.