pzu

SiDLY podpisało z gigantem ubezpieczeniowym PZU umowę na dostawę technologii telemedycznej

SiDLY sfinalizowało umowę na dostawę technologii dla wspólnego projektu prewencyjnego Grupy PZU „Opaska życia”.Projekt zakłada wdrożenie w szpitalach systemu telemedycznego monitorującego parametry życiowe pacjentów i alarmującego personel medyczny o sytuacjach gdy odbiegają one od bezpiecznej normy. W najbliższym czasie system będzie wdrażany na wybranych oddziałach szpitalnych w całym kraju. Będzie to istotny krok w kierunku unowocześnienia szpitali i jest realizowany w oparciu o polskie rozwiązania technologiczne.

Po trzech miesiącach pilotażu skuteczność zastosowanej technologii SiDLY wspólnie z zespołem ekspertów PZU została potwierdzona i program będzie rozszerzony na inne wybrane oddziały szpitalne. Z dostarczycielem technologii, spółką SiDLY, została podpisana umowa zarówno na dostawę sprzętu i platformy telemedycznej, jak i świadczenie usług związanych z eksploatacją systemu. PZU docenił firmę za wysoką jakość rozwiązania technicznego oraz bardzo profesjonalną organizację współpracy w procesie wdrażania. „Obecny etap rozwoju systemu SiDLY obejmuje wyposażenie polskich szpitali w naszą technologię. Ta umowa z PZU będzie stanowić kolejny krok w rozwoju naszej firmy, jako lidera rynku telemedycznego. Naszą wizją jest powszechny dostęp do opieki telemedycznej, zapewniający bezpieczeństwo wszystkim osobom chorym i w podeszłym wieku, jak również ochronę i wsparcie dla personelu medycznego.” – powiedziała Edyta Kocyk, prezes SiDLY.

Wdrożenie systemu na oddziałach szpitalnych wesprze personel medyczny oraz wpłynie na bezpieczeństwo zarówno Pacjentów jak i Personelu medycznego. System telemedyczny będzie istotnym wsparciem w działaniu izolatek i oddziałów, na których zdalny monitoring pacjenta stanowi ochronę zarówno dla chorego, jak i lekarza. W obecnej sytuacji epidemiologicznej ta funkcja systemu szczególnie udowadnia swoją wysoką użyteczność.

SiDLY jest dynamicznie rozwijającą się firmą działającą w branży telemedycznej. Założona w roku 2014 przez Edytę Kocyk i Michała Pizona, szybko zbudowała wysoką pozycję rynkową. Działa obecnie w 16 krajach, wykonując ponad 12 milionów pomiarów miesięcznie i dbając o zdrowie ponad 5 tysięcy użytkowników. Z technologii SiDLY korzysta w Polsce już 150 jednostek medycznych i opiekuńczych w tym samorządy i szpitale.

Wszelkich informacji udziela:
Edyta Kocyk
Prezes firmy
edyta.kocyk@sidly.org

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.