SiDLY łączy siły z uPacjenta.pl – bezpieczne usługi w Twoim domu!

Mimo że większość z nas powróciła do normalnego funkcjonowania, zaleca się, aby seniorzy nadal unikali zbędnych kontaktów by zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Szczególnego znaczenia nabrały teleusługi oraz możliwość wykonania badań w domowym zaciszu. Pacjenci jeszcze bardziej cenią bezpieczeństwo, które oferują im nowoczesne usługi. SiDLY wraz z uPacjenta.pl łączą siły, umożliwiając pacjentom korzystanie z tych bezpiecznych rozwiązań.

W trosce o bezpieczeństwo bliskich

Kwarantanna spowodowała, że wielu seniorów nie wykonuje regularnych badań, bo boi się zatłoczonych miejsc. W wielu przypadkach nie mają oni kontaktu z rodziną, a mieszkając sami boją się, że w razie groźnej sytuacji, nie będzie osoby, która udzieli im pomocy. Prowadzi to często do wykluczenia społecznego i dużego stresu. 

Pomimo iż większość z nas powróciła do normalnego funkcjonowania, zaleca się, aby seniorzy nadal unikają zbędnych kontaktów. Wiele rodzin szuka rozwiązań, które ułatwiłyby funkcjonowanie w nowym reżimie sanitarnym. Dla tych, którzy chcieliby lepiej zatroszczyć się o seniorów w swoich rodzinach powstała wspólna inicjatywa SiDLY oraz uPacjenta.pl

Opaskę jak i pakiet domowych badań mogą zamówić dla swoich rodziców lub bliskich krewni i rodzina.

SiDLY oraz uPacjenta.pl łączą siły

SiDLY oraz uPacjenta.pl to polskie firmy, które od lat pracują, by zapewnić wygodę i bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Teraz, w dobie COVID-19 postanowiły połączyć siły i zaproponować specjalne możliwości pacjentom. Do 9 sierpnia, na specjalne hasło można będzie zamówić usługę domowych badań oraz teleopieki ze specjalną zniżka 10%.

Poniżej można dowiedzieć się więcej, czym są wspomniane rozwiązania.

Opaska, która ratuje życie

SiDLY to system zdalnej opieki (teleopieki) składający się z opaski telemedycznej oraz centrum medycznego z ratownikami monitorującymi całą dobę stan zdrowia użytkowników opaski. 

Pacjent nosi opaskę, która na bieżąco monitoruje jego zdrowie. W sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu użytkownika (np. upadek) opaska wysyła automatycznie sygnał do centrum medycznego, a ratownik podejmuje decyzję o wymaganej interwencji (np. wezwanie karetki). Opaska posiada przycisk SOS, czujnik lokalizacji, detektor upadku, umożliwia dwustronną komunikację głosową z ratownikiem z centrum medycznego oraz mierzy tętno i temperaturę ciała.

Zarówno pacjent jak i opiekun może monitorować wszystkie parametry z poziomu aplikacji. Opaska posiada certyfikat medyczny, dzięki czemu jej pomiary są wiarygodne. Używa jej ponad 5 000 użytkowników, generując ponad 1 200 000 pomiarów każdego miesiąca.

Z hasłem ?upacjenta? do końca sierpnia przysługuje 10% zniżki na opaskę z usługą teleopieki SiDLY. Aby zamówić opaskę prosimy o kontakt:

Danuta Pawlak

Dyrektor ds. Rozwoju Teleopieki

danuta.pawlak@sidly.org

+48 887 772 033

Domowe badania krwi dla seniorów

 Kolejnym wyzwaniem dla wielu seniorów, zwłaszcza w czasie pandemii jest przeprowadzanie regularnych badań laboratoryjnych. Wielu z nich w strachu przed infekcją zostaje w domu i przerywa leczenie. Jest to bardzo niekorzystne, gdyż nie pozwala na szybką reakcję w sytuacji pogorszenia zdrowia pacjenta.

Parter akcji, uPacjenta, oferuje rozwiązanie, które pomaga w stałym monitorowaniu zdrowia bez ryzyka przebywania w zatłoczonych przychodniach i laboratoriach. Za pomocą strony internetowej (lub telefonicznie) można zamówić usługę pobrania we własnym domu. Obok bezpieczeństwa, dla pacjentów ważny jest komfort – stresujące doświadczenie pobierania krwi nie jest już problematyczne w zaciszu własnego domu.

W ofercie uPacjenta znajduje się ponad tysiąc badań, które umożliwiają kompleksowy przegląd stanu zdrowia organizmu również osoby starszej. Oprócz morfologii, OB, CRP, sodu, potasu, wapnia, magnezu czy TSH dostępne są takie badania jak próby wątrobowe, sprawdzające funkcjonowanie wątroby czy lipidogram, informujący o stanie cholesterolu badanego. Osoby starsze mogą również skorzystać z pakietu dla Każdego Maximum, w skład którego wchodzą powyższe badania uzupełnione również o glukozę, stężenie kwasu moczowego, mocznika i kreatyniny, żelazo, amylazę, będącą oznaczeniem stanu trzustki oraz APTT i PTT, dające wgląd w działanie układu krzepnięcia krwi.

W dobie epidemii uPacjenta dodało do oferty również badania wykrywające przeciwciała koronawirusa. Ich wyniki są istotną informacją na temat tego, czy pacjent w danym momencie jest zakażony koronawirusem lub czy może przebył już chorobę w sposób bezobjawowy bądź skąpoobjawowy.

 Jak zamówić domowe pobranie krwi?

Usługa dostępna jest w 20 polskich miastach, wśród których znajdują się m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto. W celu zamówienia pobrania można zadzwonić na infolinię (22 120 18 80) lub samemu zarezerwować wizytę na stronie www.upacjenta.pl/domowe-badania-krwi. Zamówienia może dokonać osoba, u której będzie realizowane pobranie lub członek jej rodziny.

Zamawiając wizytę poprzez platformę, wystarczy podać adres, pod którym ma odbyć się pobranie, wskazać preferowane badania, a następnie wybrać termin i specjalistę. Ostatnim krokiem jest opłacenie usługi. Na platformie znajdują się również opisy poszczególnych badań oraz pakietów, co znacząco ułatwia wybór. Po otrzymaniu wyników na stronie internetowej można skorzystać z konsultacji online na platformie uPacjenta, w ramach której specjalista udzieli fachowej porady na temat stanu zdrowia pacjenta.

Z kodem: SIDLY ważnym do 9.08 można otrzymać zniżkę 10% na usługę.

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.