Wraz ze starzeniem się społeczeństwa, wzrasta zapotrzebowanie na usługi teleopieki. Coraz więcej europejskich samorządów szuka rozwiązań, które pozwolą zdalnie monitorować zdrowie seniorów. Z teleopasek SiDLY korzystają m.in. mieszkańcy Włoch. 

W ciągu najbliższych 30 lat udział seniorów w populacji wyniesie ponad 22%. Starzenie się społeczeństwa to kwestia, która wymaga wdrożenia nowoczesnych, inteligentnych technologii. Pozwolą one nie tylko dobrze opiekować się starszymi pacjentami, których będzie coraz więcej, ale także podnosić komfort ich życia oraz odciążyć służbę zdrowia. 
 
Teleopaska SiDLY to pierwsze w Europie urządzenie medyczne w formie opaski na rękę, które jest sukcesywnie wdrażane m.in. do nowoczesnych szpitali w Europie.
Z produktu korzystają m.in. seniorzy we włoskiej miejscowości Miglierina. Zamieszkuje ją niecałe 800 osób, z czego ponad połowa to seniorzy po roku życia. Polski produkt pojawił się w programie telewizji France 24.
 
Rozwój rodzimej technologii na zagranicznych rynkach to jeden z najlepszych dowodów na jej innowacyjność.  Klientami SiDLY są samorządy w krajach Europy, w tym Polski. Z teleopasek korzystają mieszkańcy: Niemiec, Austrii, Belgi, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Portugalii.  
 
– Współpraca z kolejnymi zagranicznymi partnerami to dowód na skuteczność naszego produktu i motywacja do dalszej pracy. Chcemy być znaczącym graczem na rynku nowych technologii z zakresu teleopieki w całej Europie. Stawiamy na ciągły rozwój, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby seniorów – tłumaczy Edyta Kocyk, założycielka SiDLY.
 
Cały odcinek programu „Europe now” w telewizji France 24, w którym pojawiły się teleopaski SiDLY, można zobaczyć tutaj: https://bit.ly/3WfDcxv.
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.