Prawdziwe historie - Teleopieka SiDLY ratuje życie.
Czytaj na stronach dziennika FAKT
Z teleopieki SiDLY korzysta ponad 70% miast i gmin, które w 2022 r. zdecydowały się wprowadzić usługi teleopieki dla swoich mieszkańców – łącznie ponad 700 samorządów, które wdrożyły nowoczesne narzędzie opieki dla mieszkańców. Wśród nich jest także Krasnystaw, który teleopieką zaczął się interesować z inicjatywy Pani Bernardy – niepełnosprawnej seniorki, która mieszka sama. Dziś zarówno ona, jak i przedstawiciele MOPS’u są wdzięczni Burmistrzowi Robertowi Kościukowi, że w ich mieści jest realizowany projekt teleopieki.
Podczas wyboru wykonawcy, urzędnicy przeanalizowali wiele dostępnych na polskim rynku ofert. Ostateczny wybór padł na polską opaskę telemedyczną SiDLY. Dziś przyznają, że tego wyboru nie żałują. Opaska nie sprawia starszym, często schorowanym użytkownikom problemu – ma wyłącznie jeden przycisk alarmowy, nie posiada skomplikowanych wyświetlaczy, a system ładowania indukcyjnego nie wymaga precyzji i zdolności manualnych od seniorów. Jak podkreślają pracownicy MOPS’u, opaska ma być użyteczna nie dla nich, a dla seniorów, którzy nie potrzebują smartwatchy, a sprawdzonej, profesjonalnej opieki nad zdrowiem i wsparcia psychologicznego w samotności.
- Kiedyś weszłam do domu i człowiek zrobił się blady, półprzytomny. Ja nie mogłam nawet ręką przytrzymać telefonu. „Stuknęłam” w opaskę i od razu odezwał się ratownik i spytał, czy coś się stało. Bardzo dobrze, że ta opaska jest, ze względu na to, że jak bym była sama to znajdą mnie – opowiada Pani Zofia, l. 82.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o teleopiece, zachęcamy do kontaktu z opiekunem Państwa regionu lub skorzystania z formularz kontaktowego dostępnego na stronie www.samoarzady.sidly.eu/rpo