Prawdziwe historie - Teleopieka SiDLY ratuje życie.
Czytaj na stronach dziennika FAKT

Od ponad dwóch lat w Krasnymstawie realizowany jest projekt teleopieki z wykorzystaniem telemedycznych opasek SiDLY. Jak się okazało teleopieka zabezpiecza nie tylko seniorów, ale także w znacznym stopniu wspiera pracę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) oraz opiekunów faktycznych osób starszych. Na łamach portalu gazety FAKT swoimi historiami podzieliły się seniorki-użytkowniczki opasek, Pani Zofia i Bernarda, a także Pani Anna, córka podopiecznej teleopieki.

Z teleopieki SiDLY korzysta ponad 70% miast i gmin, które w 2022 r. zdecydowały się wprowadzić usługi teleopieki dla swoich mieszkańców – łącznie ponad 700 samorządów, które wdrożyły nowoczesne narzędzie opieki dla mieszkańców. Wśród nich jest także Krasnystaw, który teleopieką zaczął się interesować z inicjatywy Pani Bernardy – niepełnosprawnej seniorki, która mieszka sama. Dziś zarówno ona, jak i przedstawiciele MOPS’u są wdzięczni Burmistrzowi Robertowi Kościukowi, że w ich mieści jest realizowany projekt teleopieki.

Podczas wyboru wykonawcy, urzędnicy przeanalizowali wiele dostępnych na polskim rynku ofert. Ostateczny wybór padł na polską opaskę telemedyczną SiDLY. Dziś przyznają, że tego wyboru nie żałują. Opaska nie sprawia starszym, często schorowanym użytkownikom problemu – ma wyłącznie jeden przycisk alarmowy, nie posiada skomplikowanych wyświetlaczy, a system ładowania indukcyjnego nie wymaga precyzji i zdolności manualnych od seniorów. Jak podkreślają pracownicy MOPS’u, opaska ma być użyteczna nie dla nich, a dla seniorów, którzy nie potrzebują smartwatchy, a sprawdzonej, profesjonalnej opieki nad zdrowiem i wsparcia psychologicznego w samotności.

- Kiedyś weszłam do domu i człowiek zrobił się blady, półprzytomny. Ja nie mogłam nawet ręką przytrzymać telefonu. „Stuknęłam” w opaskę i od razu odezwał się ratownik i spytał, czy coś się stało. Bardzo dobrze, że ta opaska jest, ze względu na to, że jak bym była sama to znajdą mnie – opowiada Pani Zofia, l. 82.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o teleopiece, zachęcamy do kontaktu z opiekunem Państwa regionu lub skorzystania z formularz kontaktowego dostępnego na stronie www.samoarzady.sidly.eu/rpo

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.
footer_programy_fundusze
Sidly Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Promocja zagraniczna multisensorycznego aparatu do zdalnej opieki medycznej Sidly Care”
Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności i rozpoznawalności Sidly Sp z o.o. oraz jej innowacyjnego produktu SiDLY Care – multisensorycznego aparatu do zdalnej opieki medycznej w formach promocji dotyczących imprez targowych określonych w Programie promocji branży sprzętu medycznego.
Wartość projektu: 1 162 350,00 zł
Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 756 000,00 zł
Okres realizacji projektu: 14.03.2017 – 31.12.2019r.

Spółka Sidly realizuje Projekt B+R pn. ‚Sidly Safe’.
Wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 2,0 mln zł, a wkład z Funduszy Europejskich stanowi 75% tej kwoty. Projekt został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych, Poddziałanie 1.3.1:
Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.
Spółka Sidly realizuje Projekt B+R pod nazwą „Opracowanie prototypu systemu telemedycznego do stałego monitoringu pracy serca”.
Wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 3 364 840 zł, a wkład z Funduszy Europejskich stanowi 75% tej kwoty. Projekt został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, 1.2. Działalność badawczo- rozwojowa przedsiębiorstw.
Cele projektu – opracowanie prototypu systemu telemedycznego do stałego monitoringu pracy serca Wyniki badań projektu zostaną wdrożone w działalności Spółki, a opracowany w ramach projektu system wykrywania zaburzeń pracy serca zostanie wprowadzony do oferty Spółki obok obecnego produktu.
wartość projektu – 3 364 840,00 zł
wkład Funduszy Europejskich – 2 493 088,00 zł
Strona współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 3.3 „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”