Dotychczasowe działania z jednostkami samorządu terytorialnego oraz dynamiczny rozwój firmy sprawiły, że SiDLY zostało uznane za lidera w branży innowacji i teleopieki medycznej.

Polski Fundusz Rozwoju umieścił SiDLY na liście topowych przedsiębiorstw technologicznych współpracujących z władzami samorządowymi. Podkreślił przy tym, że jest to firma aktywna na zagranicznych rynkach, bazująca na innowacyjnych technologiach skupionych na jednym konkretnym obszarze – opieki medycznej.

Naszym codziennym celem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa tysiącom seniorów, ale i zapewnienie komfortu całej lokalnej społeczności. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest poprawa jakości życia w polskich miastach, dlatego tym bardziej dziękujemy za to wyróżnienie – mówi Edyta Kocyk, Prezes i Założycielka SiDLY.

Teleopieka w samorządach

Samorządy, które już wdrożyły teleopiekę SiDLY mają możliwość budowania odpowiedzialnej i atrakcyjnej dla mieszkańców polityki senioralnej, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo seniorom oraz ich rodzinom. Użytkownicy systemu otoczeni są profesjonalną opieką 24 godziny na dobę, niezależnie od tego gdzie się aktualnie znajdują.

Jak działa SiDLY

SiDLY to polska firma oferująca usługę teleopieki na bazie własnego, autorskiego rozwiązania: opaski telemedycznej wraz z systemem teleopieki i całodobową opieką ratowników w centrum telemedycznym. Opaski wyposażone są m. in. w przycisk SOS i detektor upadku oraz umożliwiają połączenie głosowe ze zdalnym centrum medycznym (telecentrum). Opaska dokonuje poglądowych pomiarów parametrów życiowych użytkownika i wysyła dane na platformę, gdzie są następnie analizowane. Gdy opaska wykryje upadek lub użytkownik samodzielnie wciśnie przycisk SOS zostaje uruchomiony alarm. W takiej sytuacji ratownik z telecentrum próbuje za pośrednictwem opaski nawiązać kontakt z jej właścicielem. Ocenia sytuację i decyduje o ewentualnej interwencji.

Więcej informacji na temat analizy PFR dostępnych jest tutaj: www.pfr.pl

Zapraszamy do kontaktu

Agnieszka Staśkiewicz
Dyrektor ds. Rozwoju Teleopieki w samorządach
agnieszka.staskiewicz@sidly.org
+48 887 770 682

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.