Pionki – skutecznie udzielona pomoc Seniorce dzięki opasce telemedycznej SiDLY.

Początek roku, wdrażanie i realizacja nowych projektów teleopieki to czas bardzo intensywnej pracy, który zaowocował w pozyskanie już 300 Podopiecznych, którzy trafili pod skrzydła całodobowego Centrum Telemonitoringu SiDLY.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej realizuje Pilotażowy projekt teleopieki dla 32 gmin z województwa mazowieckiego. Celem programu jest objęcie jak największej liczby osób starszych systemem zdalnej opieki senioralnej. Dzięki finansowemu wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej do projektu teleopieki przystąpiła w styczniu Gmina Miasto Pionki. Systemem teleopieki zostali objęci mieszkańcy powyżej 60 roku życia. Miasto zdecydowało się zakupić 30 opasek telemedycznych SiDLY.

Na pierwsze efekty pracy Centrum Telemonitoringu SiDLY nie trzeba było długo czekać. Na początku lutego Telecentrum zarejestrowało zgłoszenie SOS od mieszkanki Pionek, która skarżyła się na bardzo wysokie ciśnienie. Jak wynika z informacji otrzymanych od Ratownika: ?Złe samopoczucie utrzymywało się od rana. Podopieczna zażyła leki, które miały obniżyć ciśnienie lecz jej stan się nie polepszył. Podjąłem decyzję i wezwałem Zespół Ratownictwa Medycznego.?

Zarejestrowanie sygnału alarmowego oraz natychmiastowa reakcja Telecentrum SIDLY sprawiły, iż służbom ratunkowym udało się w kilka minut dotrzeć do Pacjentki. Ratownicy poczynili odpowiednie czynności ratunkowe i przetransportowali kobietę do szpitala. Podjęta hospitalizacja i przeprowadzone badania nie poprawiły stanu zdrowia Pacjentki, ciśnienie utrzymywało się na poziomie 192/89. Podopieczna przebywała pod opieką lekarzy przez tydzień. Dopiero pod koniec pobytu w szpitalu jej stan poprawił się, a ciśnienie wróciło do normy.

?Teleopieka oparta na całodobowym monitoringu z wykorzystaniem profesjonalnego telecentrum jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że świadczona przez nas pomoc jest nieoceniona – zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, swobody, a przede wszystkim spokój wewnętrzny. System teleopieki czuwa niezmiennie 24h/ dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.? ? wskazuje Edyta Kocyk, założycielka i Prezes Zarządu SiDLY.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że z teleopieki SiDLY opartej o opaskę telemedyczną korzysta już 60 samorządów w Polsce, a opieką i systemem objętych jest ponad 4 tysiące osób. Dzięki usłudze teleopieki seniorzy oraz osoby potrzebujące całodobowej opieki w gminach czują się bezpiecznie ? nawet wówczas, gdy mieszkają sami.

Teleopieka SiDLY

Zapraszamy do kontaktu wszystkie samorządy oraz inne jednostki, dla których najważniejszą wartością jest zdrowie i bezpieczeństwo seniorów:

  • Agnieszka Staśkiewicz – tel. +48 887 770 682, e-mail: agnieszka.staskiewicz@sidly.org
  • Michał Pizon – tel. +48 725 144 720, e-mail: michal.pizon@sidly.org

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.