Opaska telemedyczna SiDLY kolejny raz ratuje zdrowie!

Skarżąca się na duszności i problemy z oddychaniem kobieta, dzięki systemowi teleopieki SiDLY, wywołała sygnał alarmowy, który zarejestrowało Centrum Telemonitoringu.

Niespełna kilka minut wystarczyło, by uchronić Seniorkę od tragicznego w skutkach zdarzenia.

Pani Danuta* jest uczestnikiem projektu ?Kompleksowa usługa całodobowego monitoringu tzw. Teleopieki dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami w miejscu ich zamieszkania w Gminie Swarzędz?, który SiDLY realizuje wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Swarzędzu.

Jak wynika z informacji otrzymanych od Ratownika z Telecentrum: ?kobieta skarżyła się na brak możliwości nabrania powietrza oraz ból przepony. Miała duże trudności z oddychaniem, dlatego zasadne było pilne wezwanie karetki pogotowia ratunkowego. W oczekiwaniu na przyjazd ratowników medycznych niezbędne było poinstruowanie o konieczności otworzenia okien i spokojnego oddychania. Uspokoiłem i powiadomiłem, że pomoc jest już w drodze.?

Zarejestrowanie sygnału alarmowego oraz natychmiastowa reakcja Telecentrum SIDLY sprawiły, iż służbom ratunkowym udało się dotrzeć na czas. Ratownicy podjęli odpowiednie czynności ratunkowe i przetransportowali kobietę do szpitala.

Wdrożenie projektu SiDLY w Swarzdzu

Wdrożenie systemu teleopieki SiDLY w Swarzędzu. Zdjęcie nie przedstawia bohaterki artykułu

?W domu, razem z Panią Danutą*, obecna była opiekunka ale to właśnie nas kobieta zdecydowała się zaalarmować. Najprawdopodobniej, osoba, która opiekowała się Podopieczną była zdenerwowana, dlatego nie była w stanie sama zadzwonić po pomoc.? ? podkreśla Ratownik z Telecentrum.

?Teleopieka oparta na całodobowym monitoringu z wykorzystaniem profesjonalnego telecentrum jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że świadczona przez nas pomoc jest nieoceniona – zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, swobody, a przede wszystkim spokój wewnętrzny. System teleopieki czuwa niezmiennie 24h/ dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.? ? wskazuje Edyta Kocyk, założycielka SiDLY i dodaje:

?Jesteśmy dumni, że właśnie w taki sposób zakończyła się reakcja na niebezpieczne, zagrażające życiu zgłoszenie. Czujemy się wyróżnieni, że to właśnie my przyczyniliśmy się do wsparcia i udzielenia natychmiastowej pomocy. Jako polska firma dokładamy wielu starań w rozwój systemu ale przede wszystkim w najlepszą jakość świadczenia usług teleopieki.?

Warto zwrócić uwagę, iż z teleopieki opartej na opasce telemedycznej korzysta już ponad 20 samorządów w Polsce, a opieką i systemem objętych jest ponad 4 tysiące osób. Dzięki usłudze teleopieki seniorzy oraz osoby potrzebujące monitoringu zdrowia w gminach są zaopiekowani i czują się bezpiecznie ? nawet wówczas, gdy mieszkają sami.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie samorządy oraz inne jednostki, dla których najważniejszą wartością jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców:

Tel. +48 725 144 720, e-mail:  michal.pizon@sidly.org
Tel. +48 887 770 682, e-mail:  agnieszka.staskiewicz@sidly.org

*Imię Podopiecznej zostało zmienione z uwagi na Ochronę Danych Osobowych.

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.