Wywiad telewizyjny dla Wielkopolskiej Telewizji Kablowej!

Zobaczcie wywiad Edyty Kocyk dla Wielkopolskiej Telewizji Kablowej. A w nim m.in o tym jak opieka i troska stała się potrzebą wynalazku – czyli o procesie tworzenia opaski SiDLY Care przez Edytę Kocyk wspólnie z jej babcią, zastosowaniu opaski na oddziałach w szwajcarskich i niemieckich szpitalach…

Dzięki temu, że babcia Edyty Kocyk uczestniczyła przez cały czas przy powstawaniu urządzenia jest ono proste w obsłudze dla odbiorców czyli naszych seniorów, którzy wystarczy że założą je na nadgarstek. W razie poczucia, że ich zdrowie a nawet życie jest zagrożone wciskają guzik SoS powiadamiający opiekuna. To on zdalnie, przez aplikację w telefonie lub na ekranie komputera obserwuje stan zdrowia swojego bliskiego – kluczowe parametry: puls i temepraturę, dowiaduje sie  o omdleniach, upadkach.  Pani Kocyk wspomina także o przydatnej funkcji telerehabilitacji – opaska na bieżąco monitoruje aktywność babci oraz przypomina jej o konieczności zażycia leków, których zwykle osoby w tym wieku mają znaczną ilość.

Z materiału możecie dowiedzieć się także, że mimo tego iż SiDLY Care zrodziło się i jest produkowane całkowicie w Polsce, największe powodzenie zyskuje za naszymi granicami. Opaska jest dostępna na rynku raptem od kilku miesięcy a już posiada odbiorców w 8 państwach. Oprócz klientów indywidualnych Firma SiDLY realizuje najwięcej zamówień ze szpitali w Szwajcarii, Niemiec, a także z kilku warszawskich placówek. Oddziały onkologii chwalą sobie zastosowanie zdalnego pomiaru temperatury ich pacjentów po przeszczepach. Na geriatrii ważne jest lokalizowanie chorych dzięki opasce. Ta funkcja jest istotna także dla rodzin chorych na demencje oraz Alzheimera, którzy mogą odnaleźć swoich bliskich.

Pełna wersja wywiadu telewizyjnego dostępna jest tutaj: http://wtkplay.pl/video-id-24622-opaska_ktora_ratuje_zycie

A jeśli chcesz, żeby opaska SiDLY Care zadbała o bezpieczeństwo Twoich najbliższych, zapraszamy do sklepu:  sklep.sidly-care.eu

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.
footer_programy_fundusze
Sidly Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Promocja zagraniczna multisensorycznego aparatu do zdalnej opieki medycznej Sidly Care”
Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności i rozpoznawalności Sidly Sp z o.o. oraz jej innowacyjnego produktu SiDLY Care – multisensorycznego aparatu do zdalnej opieki medycznej w formach promocji dotyczących imprez targowych określonych w Programie promocji branży sprzętu medycznego.
Wartość projektu: 1 162 350,00 zł
Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 756 000,00 zł
Okres realizacji projektu: 14.03.2017 – 31.12.2019r.

Spółka Sidly realizuje Projekt B+R pn. ‚Sidly Safe’.
Wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 2,0 mln zł, a wkład z Funduszy Europejskich stanowi 75% tej kwoty. Projekt został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych, Poddziałanie 1.3.1:
Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.
Spółka Sidly realizuje Projekt B+R pod nazwą „Opracowanie prototypu systemu telemedycznego do stałego monitoringu pracy serca”.
Wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 3 364 840 zł, a wkład z Funduszy Europejskich stanowi 75% tej kwoty. Projekt został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, 1.2. Działalność badawczo- rozwojowa przedsiębiorstw.
Cele projektu – opracowanie prototypu systemu telemedycznego do stałego monitoringu pracy serca Wyniki badań projektu zostaną wdrożone w działalności Spółki, a opracowany w ramach projektu system wykrywania zaburzeń pracy serca zostanie wprowadzony do oferty Spółki obok obecnego produktu.
wartość projektu – 3 364 840,00 zł
wkład Funduszy Europejskich – 2 493 088,00 zł
Strona współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 3.3 „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”