Projekt NCBR
Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Ścieżka dla Mazowsza | Cel projektu: Opracowanie inteligentnego systemu telemedycznego z funkcją predykcji upadków. | Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi: 7 955 250,00 zł | Dofinansowanie przyznane przez Centrum wynosi: 5 914 625,00 zł

ponad 9 lat na rynku

Jedna z najszybciej skalujących się firm teleopieki w segmencie deep tech

innowacyjna polska firma technologiczna

SiDLY to jest obecnie jedną z najszybciej skalujących się firm w segmencie deep tech. Tylko w 2022 rokuliczba osób objętych usługą zwiększyła się o ponad 25 tysięcy, przekraczając tym samym 50 tysięcy odbiorców autorskiej technologii SiDLY.

SiDLY tworzy nowoczesną technologię wearable z system analizy danych. Posiada także własne medyczne Centrum Teleopieki, w którym pracę personelu medycznego wspierają systemy oparte na sztucznej inteligencji.

Serce naszej firmy bije w Warszawie. Naszą siedzibą jest nowoczesny biurowiec, w którym znajdują się centrum badań i rozwoju, działy administracyjne, dział produkcji i logistyki, centrum relacji z klientami oraz własne medyczne Centrum Teleopieki. SiDLY to ludzie – pracuje tu ponad 100 osób. Największym kapitałem firmy są nie tylko ich wysokie kompetencje, ale także współpraca i dobra energia, która codziennie pozwala realizować misję firmy.

MISJA FIRMY

”Umożliwić każdej osobie stałą opiekę medyczną, niezależnie od miejsca, czasu i wykonywanych czynności.”

Nazywam się Edyta Kocyk i jestem Założycielką oraz Prezesem SiDLY. Firma powstała z potrzeby opieki nad moją babcią, która w 2014 roku zachorowała na demencję. Wspólnie z Michałem Pizonem stworzyliśmy projekt opaski telemedycznej, która początkowo była dedykowana tylko moim najbliższym. Wokół nas zgromadziło się wiele osób, o podobnych potrzebach. Dlatego zdecydowaliśmy się na komercjalizację studenckiego projektu i jego rozwój na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Od tego momentu minęło już ponad 9 lat. Przeszliśmy od etapu projektowania, budowy zespołu po wdrożenie rynkowe. Dzisiaj SiDLY to zespół ponad 100 osób, które z pasją i troską rozwijają usługę teleopieki.

Edyta Kocyk, Prezes i Założycielka SiDLY Sp. z o.o.

poznaj naszą historię

2014

Powstaje studencki startup SiDLY

Z potrzeby opieki nad własną babcią, obecna prezes spółki Edyta Kocyk, tworzy koncepcję opaski telemedycznej. Tak powstaje studencki projekt, który z czasem przerodzi się w najprężniej działającą firmę teleopieki w Polsce

2015

Prestiżowe nagrody na arenie międzynarodowej

Spółka otrzymuje szereg nagród za stworzenie koncepcji cyfrowej transformacji opieki senioralnej, miedzy innymi Medal Abramowskiego, Top Trends, European CEO of The Year.

2016

Status wyrobu medycznego

Opaska SiDLY przechodzi szereg restryktywnych badań i uzyskuje status wyrobu medycznego, jako pierwsza w Europie opaska, która dedykowana jest teleopiece senioralnej.

2017

Prężnie rozwija się linia produkcyjna SiDLY w Warszawie

Od początku opaska SiDLY produkowana jest w Polsce, a w roku 2017 skala działania produkcyjnego znacznie przyśpiesza. Dzięki polskiej produkcji mamy realny wpływ na rozwój opaski oraz możliwość testowania każdego produktu, który otrzymują nasi klienci.

2018

Tworzymy nowoczesny Lab Innowacji AI SiDLY w Warszawie

Zespół inżynierów, specjalistów z zakresu projektowania i tworzenia systemów opartych na sztucznej inteligencji, tworzy nowoczesny system teleopieki SiDLY, który później wykorzystany będzie w m.in. w telecentrach medycznych, szpitalach, POZ-ach. Lab innowacji zatrudnia ponad 30 specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii.

2019

Powołujemy Telecentrum Medyczne NZOZ SiDLY Healthcare

Dla zapewniania wysokiej jakości opieki, SiDLY rozpoczyna tworzenie struktur własnego całodobowego centrum medycznego, które zostaje zarejestrowane przez Wojewodę Mazowieckiego jako placówka lecznicza NZOZ SiDLY Healthcare. W telecentrum pracuje kadra medyczna, która całodobowo odbiera i analizuje sygnały od pacjentów, korzystających z opasek SiDLY. Tylko w 2022 r. NZOZ SiDLY Healthcare przeprowadził blisko 2,5 tysiąca akcji ratujących życie i zdrowie pacjentów.

2020

Technologia SiDLY dostępna w 16 rynkach w Europie

System SiDLY wypiera analogowe rozwiązania w kilkunastu europejskich krajach, budując szeroki rynek eksportu polskiej technologii.

2021

Premiera najnowszego systemu SiDLY CARE PRO

Do masowej produkcji trafiają opaska, system i aplikacja SiDLY CARE PRO, które zdobywają zaufanie ponad 25 tysięcy nowych użytkowników teleopieki

2022

50.000 użytkowników SiDLY

Z technologii SiDLY korzystają mieszkańcy gmin, podopieczni jednostek opiekuńczych i fundacji, pacjenci szpitali, klienci indywidualni oraz pracownicy zakładów przemysłowych. SiDLY jest liderem na rynku teleopieki.

Ponad 9 lat doświadczenia
w teleopiece medycznej
Polska technologia
i produkcja
Jakość i bezpieczeństwo
potwierdzone certyfikatami

obszary działania

SZPITAL
I PLACÓWKI MEDYCZNE

Nowoczesny system telemonitorowania pacjentów SiDLY CARE PRO przeznaczony do monitorowania parametrów pacjentów w szpitalu oraz w warunkach domowych

SAMORZĄDY
I FUNDACJE

System teleopieki wykorzystujący medyczną opaskę bezpieczeństwa oraz urządzenia do zdalnej opieki i usług medycznych, połączone z alarmowym Centrum Medycznym

PRZEMYSŁ
FIRMY PRODUKCYJNE

System monitorowania bezpieczeństwa oraz stanu zdrowia pracowników składający się z opaski na nadgarstek połączonej z platformą zbierającą dane oraz alerty z urządzenia.

KLIENT INDYWIDUALNY

Opaska telemedyczna z funkcjami pomiarowymi, monitorowaniem aktywności oraz możliwością wezwania pomocy połączona z aplikacją dla opiekuna i/lub medycznym Centrum Teleopieki.

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.