Niezawodny system teleopieki SIDLY w Lublinie!

W ubiegłą sobotę, dzięki szybkiej reakcji Ratownika z Telecentrum, udzielono natychmiastowej pomocy Podopiecznemu z Lublina.

Pan Tadeusz* jest uczestnikiem projektu SOS dla Seniora, który SIDLY realizuje wspólne z Zespołem Ośrodków Wsparcia w Lublinie.

O tym, że teleopieka rośnie w siłę wiemy nie od dziś. Coraz częściej przekonujemy się i doświadczamy sytuacji, w których jest ona niezbędnym czynnikiem do zapewnienia bezpieczeństwa i swobody funkcjonowania w codziennym życiu.

Mężczyzna poczuł się źle i postanowił nacisnąć przycisk SOS znajdujący się na opasce SiDLY. ?Podopieczny poinformował, że ma trudności w oddychaniu. Skarżył się na utrzymujący się ból w klatce piersiowej, promieniujący pod łopatkę. Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu konieczne było wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego. Pogłębiające się duszności utrudniały Panu Tadeuszowi prawidłowe funkcjonowanie? ? podkreśla Ratownik z Telecentrum.

Otrzymanie zgłoszenia i właściwa reakcja Centrum Telemonitoringu pozytywnie wpłynęły na dalszy przebieg zdarzeń. Senior pod opieką ZRM został przetransportowany do szpitala i w ramach wdzięczności za pomoc zadzwonił ponownie do Ratownika SiDLY: ?Pan Tadeusz wykonał połączenie głosowe z opaski do Telecentrum, by poinformować, że znajduje się w szpitalu i otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Zapewnił, że zadzwoni ponownie w sytuacji, gdy będzie mógł opuścić szpital.?

Przycisk SOS zgłoszenie alarmowe

?Powyższa sytuacja pokazuje, że nie tylko my staramy się monitorować parametry życiowe Użytkowników opasek telemedycznych i dbać o nich ale również sami Podopieczni darzą nas wielkim zaufaniem. Czują się w obowiązku by przekazywać Telecentrum informacje o dalszych krokach podejmowanych przez lekarzy tak, jak uczynił to Pan Tadeusz? ? wskazuje Edyta Kocyk, Założycielka SiDLY.

?U Podopiecznego pilotażowego projektu SOS dla Seniora w Lublinie stwierdzono odmę opłucnową. Decyzją lekarzy pacjent pozostanie na hospitalizacji w szpitalu? ? informuje Ratownik z Telecentrum.

Kolejne zarejestrowane zgłoszenie alarmowe udowadnia, że istnieje ogromny sens i nadzieja w świadczeniu usług teleopieki. Wartości, jakie wyróżnia system teleopieki SiLDLY, uświadamiają społeczeństwo, jak ważne jest podjęcie natychmiastowej pomocy i udzielenie wsparcia drugiemu człowiekowi w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.

 

Zapraszamy do kontaktu wszystkie Samorządy oraz inne Podmioty, dla których istotną wartością jest zdrowie drugiego człowieka:

Tel. +48 725 144 720, e-mail: michal.pizon@sidly.org
Tel. +48 887 770 682, e-mail: agnieszka.staskiewicz@sidly.org

 

*Imię Podopiecznego zostało zmienione z uwagi na Ochronę Danych Osobowych.

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.