Opaski telemedyczne z teleopieką dla miast Warszawa

Największe miasto w Polsce wybrało teleopiekę SiDLY

Kolejne duże miasto zaufało SiDLY i rozpoczęło realizację teleopieki. Głównym założeniem projektu jest wyposażenie warszawskich seniorów Opaski telemedyczne z teleopieką dla miast Warszawaw opaski telemedyczne SiDLY. Dzięki nim 40 uczestników projektu Z@OPIEKOWANI będzie mogło dołączyć do grona ponad 10 000 użytkowników systemu i czuć się bezpiecznie.

SiDLY dla mieszkańców Warszawy

„Jesteśmy firmą, która wywodzi się z Warszawy. Działamy tutaj od 2014 roku, dlatego ważne dla nas było dbanie o społeczność, z której się pochodzimy, o ludzi, których mijamy codziennie na ulicy. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy podjąć współpracę z Urzędem Miasta Warszawa. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie korzyści Samorządowi Miasta oraz, co najważniejsze, jego mieszkańcom” – mówi Edyta Kocyk, prezes i założyciel SiDLY.

Ponad 400 uratowanych osób od początku 2020

Mieszkaniec wyposażony w opaskę SiDLY będzie miał zapewnioną całodobową opiekę. Urządzenie wykrywając niebezpieczną sytuację alarmuje opiekuna oraz telecentrum ratunkowe. Ratownicy z telecentrum podejmują natychmiastową interwencję – np. wzywają karetkę pogotowia. Co ważne, opaska SiDLY to nie gadget, a urządzenie, na którym polegają profesjonaliści medyczni. Od początku 2020, dzięki teleopiece uratowano już ponad 400 osób!

Wiele funkcjonalności w jednej opasce

Opaska SiDLY na bieżąco monitoruje funkcje życiowe użytkownika. Wyposażona jest w detektor upadków oraz przycisk SOS. Posiada także moduł lokalizacji GPS, dlatego możliwe jest ustalenie dokładnego położenia podopiecznego. Wszystkie dane gromadzone są na dedykowanej platformie. Każdego miesiąca opaski SiDLY wykonują ponad milion pomiarów!

Opaska dla mieszkańców i osób indywidualnych

Czterdzieści opasek zostało przekazanych Urzędowi Miasta, który w nie wyposaży mieszkańców. Istnieje również możliwość zakupu urządzeń SiDLY przez osoby prywatne. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na https://opaskasidly.pl/.

 

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej:

Magdalena Świątkowska
Dyrektor Operacyjny SiDLY Sp. Z o.o.
magdalena.swiatkowska@sidly.org
+ 48 665 566 068

 

 

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.
footer_programy_fundusze
Sidly Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Promocja zagraniczna multisensorycznego aparatu do zdalnej opieki medycznej Sidly Care”
Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności i rozpoznawalności Sidly Sp z o.o. oraz jej innowacyjnego produktu SiDLY Care – multisensorycznego aparatu do zdalnej opieki medycznej w formach promocji dotyczących imprez targowych określonych w Programie promocji branży sprzętu medycznego.
Wartość projektu: 1 162 350,00 zł
Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 756 000,00 zł
Okres realizacji projektu: 14.03.2017 – 31.12.2019r.

Spółka Sidly realizuje Projekt B+R pn. ‚Sidly Safe’.
Wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 2,0 mln zł, a wkład z Funduszy Europejskich stanowi 75% tej kwoty. Projekt został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych, Poddziałanie 1.3.1:
Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.
Spółka Sidly realizuje Projekt B+R pod nazwą „Opracowanie prototypu systemu telemedycznego do stałego monitoringu pracy serca”.
Wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 3 364 840 zł, a wkład z Funduszy Europejskich stanowi 75% tej kwoty. Projekt został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, 1.2. Działalność badawczo- rozwojowa przedsiębiorstw.
Cele projektu – opracowanie prototypu systemu telemedycznego do stałego monitoringu pracy serca Wyniki badań projektu zostaną wdrożone w działalności Spółki, a opracowany w ramach projektu system wykrywania zaburzeń pracy serca zostanie wprowadzony do oferty Spółki obok obecnego produktu.
wartość projektu – 3 364 840,00 zł
wkład Funduszy Europejskich – 2 493 088,00 zł
Strona współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 3.3 „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”