Edyta Kocyk – gościem audycji radiowej czwórki!

Gościem audycji „Na bogato” na antenie radiowej czwórki była Prezes SiDLY, Edyta Kocyk, która opowiedziała o tym jak wpadła na pomysł stworzenia opaski SiDLY CARE oraz jak wyglądała droga do jego realizacji.

SiDLY CARE to urządzenie medyczne dzięki, któremu użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie, a ich opiekunowie są spokojniejsi o los swoich najbliższych. W sytuacji zagrożenia otrzymamy bezpośrednio na nasz telefon SMS informujący o upadku bądź wzywaniu pomocy (SOS ). Ponadto za pośrednictwem technologi GSM i GPRS opaska znajdująca się na nadgarstku bliskiej nam osoby wyśle komunikaty zawierające lokalizację osoby. Co równie ważne SiDLY CARE to nie żaden tam gadżet, tylko pełnowartościowe, certyfikowane urządzenie medyczne klasy 2a, to znaczy każdy jego element przeszedł kilkuetapowe testy laboratoryjne, na przykład w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej oraz spełnienia 21 europejskich norm medycznych, a sama dokumentacja pochłonęła 25 segregatorów. Opaska podaje również informacje o zmianach temperatury jak i pulsu i to całkowicie na odległość – na telefon bądź komputer.

Pełną wersje nagrania znajdziecie tutaj: http://www.polskieradio.pl/10/3949/Artykul/1594750,Na-bogato-14032016-1901.

A jeśli chcesz wiedzieć jak opaska SiDLY może zadbać o bezpieczeństwo Twoich najbliższych, zapraszamy na stronę:  http://sidly-care.eu/pl/.

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.
footer_programy_fundusze
Sidly Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Promocja zagraniczna multisensorycznego aparatu do zdalnej opieki medycznej Sidly Care”
Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności i rozpoznawalności Sidly Sp z o.o. oraz jej innowacyjnego produktu SiDLY Care – multisensorycznego aparatu do zdalnej opieki medycznej w formach promocji dotyczących imprez targowych określonych w Programie promocji branży sprzętu medycznego.
Wartość projektu: 1 162 350,00 zł
Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 756 000,00 zł
Okres realizacji projektu: 14.03.2017 – 31.12.2019r.

Spółka Sidly realizuje Projekt B+R pn. ‚Sidly Safe’.
Wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 2,0 mln zł, a wkład z Funduszy Europejskich stanowi 75% tej kwoty. Projekt został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych, Poddziałanie 1.3.1:
Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.
Spółka Sidly realizuje Projekt B+R pod nazwą „Opracowanie prototypu systemu telemedycznego do stałego monitoringu pracy serca”.
Wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 3 364 840 zł, a wkład z Funduszy Europejskich stanowi 75% tej kwoty. Projekt został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, 1.2. Działalność badawczo- rozwojowa przedsiębiorstw.
Cele projektu – opracowanie prototypu systemu telemedycznego do stałego monitoringu pracy serca Wyniki badań projektu zostaną wdrożone w działalności Spółki, a opracowany w ramach projektu system wykrywania zaburzeń pracy serca zostanie wprowadzony do oferty Spółki obok obecnego produktu.
wartość projektu – 3 364 840,00 zł
wkład Funduszy Europejskich – 2 493 088,00 zł
Strona współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 3.3 „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”