Arkus&Romet Group i Darco fundatorami opasek telemedycznych dla szpitala w Dębicy.

Polska służba zdrowia może liczyć na przedsiębiorstwa, które czując odpowiedzialność za los lokalnych społeczności – swoich pracowników, ich rodzin i przyjaciół – decydują się na udzielenie szpitalom pomocy. W ostatnich dniach naszymi bohaterami są Arkus&Romet Group i Darco.

Kilka dni temu na pomoc szpitalowi w Dębicy przyszły miejscowe przedsiębiorstwa: Arkus&Romet Group – znany i ceniony producent rowerów i skuterów, oraz Darco – jeden z liderów polskiej branży instalacji wentylacyjnych i grzewczych. Zakupili pakiet najpilniej potrzebnego sprzętu – aparaty USG, ułatwiające pracę na oddziałach intensywnej terapii oraz partię prawie 50 opasek medycznych SiDLY , umożliwiających zdalną opiekę nad pacjentami. Opaski telemedyczne są obecnie niezwykle istotną częścią wyposażenia oddziałów zakaźnych, bowiem zapewniają bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Kontrolując automatycznie funkcje życiowe (puls, saturację i temperaturę) pacjentów w izolatkach, pozwalają personelowi medycznemu na ograniczenie bezpośrednich kontaktów z chorymi. Jednocześnie system telemedyczny analizuje napływające z opasek dane i uruchamia alarmy w sytuacji poważnych odchyleń wyników pomiarowych od bezpiecznej normy, w ten sposób zwiększając bezpieczeństwo pacjentów. Opaski medyczne pełnią również ważną rolę przywoławczą. Dzięki przyciskowi SOS umieszczonemu w środowej części urządzenia i 2-stronnej komunikacji głosowej bezpośrednio z opaski system jest także wykorzystywany jako nowoczesny system przywoławczy z funkcją połączenia głosowego z personelem.
Teleopieka SiDLY

Gratulujemy Arcus&Romet Group i Darco szlachetnej i odpowiedzialnej postawy, stanowiącej dobry przykład społecznego zaangażowania. Jednocześnie zachęcamy inne firmy, które mogą i chcą pomóc szpitalom, do kontaktu z nami:

Edyta Kocyk
Prezes firmy
Edyta.kocyk@sidly.org

Leave a Comment

Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych
Zobacz jak system SiDLY wspiera opiekę nad osobami starszymi w jednostkach samorządowych i opiekuńczych.
Dowiedz się jak system SiDLY Care PRO wspiera pracę szpitali w zakresie opieki na pacjentem w warunkach domowych.